Vinařství Fučík

Jsme mikulovské vinařství, a proto jsou naše bílé hrozny pouze z Mikulova.
O vinice pečlivě pečujeme a vybíráme, z kterých hroznů naše vína vytvoříme.
Hrozen je vždy základ a proto si jej hýčkáme.
Všechny naše vinice se nacházejí v katastru Mikulova, proto o sobě skutečně pravdivě můžeme tvrdit, že jsme mikulovské vinařství. Naše hrozny i víno vzniká v Mikulově.
 
 
 
 

Víno z Trboušan

Trboušany jsou malou vinařskou obcí v přímém sousedství Dolních Kounic ve Znojemské vinařské podoblasti. Leží na rozhraní Bobravské vrchoviny a Dyjsko-svrateckého úvalu.
Historické pěstování révy vinné v Trboušanech dokládají symboly obecního znaku i vlajky. Nejstarší současné vinice pocházejí z dob státních podniků a byly vysázeny jako soukromé záhumenky omezené výměry pro domácí pěstování.
Rozpad Státního statku Brno v roce 1993 umožnil návrat půdy i s porosty vinic vlastníkům a tak jsme v katastru Dolních Kounic začali sami postupně obdělávat 3,75 ha vinic. Je to dědictví našich předků, kteří si na pozemky vydělali věhlasným pěstováním chřestu v dobách Rakousko-Uherska a první republiky.

Likérová vína

Jsme e-shop, zabývající se prodejem (nejen) likérových vín z Evropy. Našim cílem je mít pro vás široký výběr zajímavých a neznámých nápojů a dále rozšiřovat své portfolio i víny, nacházejícími se mimo hranice Evropy. Věříme, že si u nás vyberete a vyzkoušíte třeba i něco nového, co jste dosud neochutnali. :-) Fortifikovaná vína se hodí zejména pro slavnostnější příležitosti jako aperitiv či jako digestiv. Doporučujeme je vychutnávat v klidu a spíše v menším množství.

Rakouská vína

Internetový obchod s víny firmy STABRIX vína&destiláty s. r. o.
V létě 2010 jsme pro Vás zprovoznili nové stránky s profesionálním e-shopem, který je přehledný, pohodlný a usnadní Vám Váš nákup vín on-line. Náš sortiment je složen z vín rakouské produkce z vinařských oblastí Weinviertel, Kamptal, Kremstal, Carnuntum, Mittelburgenland, Neusiedlersee a Neusiedlersee Hügelland, Traisental, Thermenregion, Wagram a do budoucna se bude náš sortiment vín rozšiřovat. Tato vína pečlivě vybíráme tak, aby byla dodána v té nejlepší kvalitě jak od malého producenta, tak od velkého vinařství. Proto spolupracujeme přímo s vinařstvími, kde víno vzniká, a kde se vinaři svým vínům věnují
s nesmírnou vášní, největší možnou pozorností a péčí.
Rakouská vína vyhrávají nejen mezinárodní soutěže, ale taky významné soutěže v České republice. Poslední naší trofejí je Champion vín v soutěži Grand Prix Vinex 2011 a to víno Grand Reserve Cuvée 2008, od vinaře Schulze, bronzová medaile pro vinaře Mustera a jeho Sauvignon Blanc Steirische Reverenz 2010 na soutěži O zlatý pohár vína 2011 festivalu Víno&Destiláty Praha, Holešovice.

VINAŘSTVÍ U SVATÉHO MARTINA

Hrozny na výrobu přívlastkových, jakostních, zemských a také svatomartinských vín, máme převážně z vlastní produkce a od stálých dodavatelů.
Vinařství se nachází přímo na náměstí U svatého Martina ve Velkých Bílovicích. Vína vyrábíme moderní technologií. Najdeme v nich ovoce a primární tóny. Bílá vína zrají v nerezových a plastových nádobách. Červená vína zrají v dřevěných sudech.
 

Vinný sklep U Štipčáků

Vinný sklípek s ubytováním leží na jižní Moravě v oblasti Slovácko, ve vesnici Vlkoš u Kyjova. Sklípek nabízí degustace vína, jak červeného, tak bílého a růžových vín. Posezení se skleničkou vína a grilování. Možnost ubytování pro partu přátel, rozlučku se svobodou nebo pro rodinu k rekreaci. Vinný sklep najdete v pozoruhodné vinné rekreační uličce zvané Vlkošské búdy. Ve Vlkošských búdách najdete přes 170 vinných sklepů a hojnost různých odrůd v každém vinném sklípku.

Vinařství Nechory

Vinařství Nechory se nachází uprostřed malebné vesničky vinných sklepů Nechory situované asi 2 km od vesnice Prušánky. Vinařství je součástí rodinné firmy HM s.r.o., která je mimo výroby vína předním dodavatelem strojů do vinic a technologických linek do vinařských provozů. Snažíme se skloubit tradiční postupy s moderními trendy. K výrobě vína používáme moderní technologie s nerezovými nádržemi a řízením teploty, na druhé straně vinifikaci červených vín v otevřených dubových kádích a zrání vín v dřevěných sudech našich podzemních sklepích. V současné době zpracováváme pouze 40% produkce našich hroznů, což umožňuje důslednou selekci hroznů a dosahování těch nejlepších výsledků.

Wilomenna

Každé setkání, každý doušek s WILOMENNOU je intenzivním a neodolatelným zážitkem, který chcete sdílet s lidmi, které milujete.
Vína WILOMENNA si zaslouží jen ty nejlepší hrozny. Proto jsme si k pěstování révy zvolili jedinečné místo Blšanský Chlum s výjimečným sopečným podložím.
Vína vznikají s minimálním zásahem a bez zbytečných přídavků. Také tím získávají svou exkluzivní chuť.
Inspirováni vášní k vínu tvoříme nejen jednoodrůdová vína, ale také si rádi hrajeme a objevujeme nové kombinace.
Přicházíme s novými trendy, s vlastními cuvée. V nich hledáme ty nejlepší harmonie chutí a vůní. Ochutnejte sami – třeba náš Wristlet, Provocateur, Sambu nebo řadu Wilotrio.
Milujeme bubliny. Vyrábíme je tradiční metodou kvašením v lahvi.
Vínu se ve Wilomenně daří v barrique sudech, nerezových tancích a betonových vejcích.

KOS WINE FOOD

Prodávaný sortiment: Vína: Francie, Německo, Itálie, Španělsko
 
Destiláty: Baron Hildprandt - Hruška, Hruškovice, Slivovice, Ze zralých malin, Ze zralých švestek atd…
 
Koktejly: Aperol Spritz, Martini Fiero, Strawberry rossini, Mimosa, Cuba-libre, Mojito, Gin&tonic, Gin&tonic (rosé)
 
 
 

Vinařství Janoušek Rakvice

Vinařství Rauš

Vinařství se vyznačuje výrobou přívlastkových vín a to především vysoce kvalitních bílých vín.
Vína získávají svou jedinečnou chuť díky nezaměnitelnému vlivu místního mikroklima Pálavy, která chrání naše vinohrady před velkými bouřkami a zajišťuje neustálý sluneční svit. Její vápencový masiv propůjčuje vínům charakteristiké vlastnosti, jenž nabízí pouze oblast Jižní Moravy.

Tato ojedinělost se projevuje i v červených vínech našeho vinařství. Jejich výroba byla zavedena v roce 2009, po vzoru velkopavlovických vinařů, z 19. stol. Princip výroby souvisí s dlouhou macerací rmutu modrých hroznů a následným zraním vína v dubových sudech po dobu 12 až 24 měsíců. Pro zrání používáme dřevěné barique sudy z Francie.

P/P/S vinařství Strachotín

Firma PPS AGRO a.s. Strachotín vznikla v roce 1995 z původního zemědělského družstva. Spektrum činnosti firmy PPS AGRO a.s. Strachotín zahrnuje mnoho oblastí zemědělské výroby, od rostlinné výroby přes živočišnou výrobu až po ovocnářskou a vinohradnickou produkci, na kterou navazuje výroba vína.
Tradiční výrobce vysoce kvalitních, jakostních i přívlastkových vín Vám nabízí vína z mikulovské vinohradnické oblasti z vinařských obcí Popice, Pouzdřany a Strachotín, na úpatí Pálavských vrchů a Pouzdřanské stepi, kde pěstování a výroba vína má staletou tradici.

Bílé Karpaty Vinařství

Vinařství se v rodině Matuštíků dědilo z generace na generaci. Rodinná tradice má pro nás nezastupitelné místo. Za vinařstvím tak stojí nejen sám vinař a enolog Jakub, pod jehož šikovnýma rukama vína vznikají. Na chodu vinařství se podílí i přítelkyně Klára a vinařovi rodiče Josef se Zdenkou. Vinařství a vinice jsou pouze na rodinných pozemcích, především bratra Ondřeje.

Vinařství Vajbar

Rodinné vinařství s více než dvacetiletou historií stále překvapuje milovníky vína svou hravostí a moderním přístupem k vínům. V nabídce najdete jemně perlivá Frizzante, sekty kvašené v láhvi, celou baterii rosé, Pálavu polosladkou i suchou a navíc skvělá vína vyrobená z vinic na Pálavě – TERROIR PÁLAVA. Rádi vám vše ukážeme u nás v Zaječí – výrobu, moderní vinný bar i romantickou vinárnu s krbem…
 
 
 

FOOD STORY KUNRATICE

Food Story Kunratice jsme otevřeli na konci roku 2014 na malebném kunratickém náměstí hned naproti kostelu. Začalo to tím, že jsem si u nás v Kunraticích neměl ráno kam zajít na kávu. A když se uvolnily prostory bývalé samoobsluhy, rozhodli jsme se pro kompletní přestavbu prostor a otevření Food Story.
Jsme česká rodinná firma, která má ráda příběhy. Zakládáme si na tom, že je opravdu známe a víme, že za nimi stojí poctivá práce a jejich produkty jsou tak kvalitní, že je s radostí nabídneme i vám. Přijďte k nám nakoupit, dát si poctivou snídani, lehký oběd nebo si vychutnat kávu s dezertem.
 

VÍNO MADĚRYČ

Firma VÍNO MADĚRYČ vznikla v roce 2017 zcela náhodou. Při výrobě vína využívají tradiční postupy, které společně se zkušenostmi a novými technologiemi, umožňují vznik lahodných odrůdových vín.
Rozloha obdělávaných vinic dosahuje téměř 16-ti hektarů. Z této výměry je celých 60% osázeno modrými keři. Odrůdová skladba vinic vychází z dlouholetých zkušeností pro danou viniční trať. Vinice jsou ošetřovány v systému integrované produkce.
V posledních letech se vinaři zaměřují na pěstování takových odrůd, které umožňují sklízet hrozny bez nadměrného chemického ošetření keřů. To znamená odrůd rezistentních. Mezi tyto odrůdy patří Solaris, Saphira, Cabernet Cortis a Hibernal.
 
 
 
 

BAČOVA SALAŠ

VINKOL TRADE

Vinařství ŠEDIVÝ

Za vinařstvím Šedivý se skrývá pravý mikrovinař Josef Šedivý ze Strachotína. Jeho vína lze ochutnat pouze u něj ve sklepě anebo ve Vináriu.

Facebook