Vinařství Fučík

Jsme mikulovské vinařství, a proto jsou naše bílé hrozny pouze z Mikulova.
O vinice pečlivě pečujeme a vybíráme, z kterých hroznů naše vína vytvoříme.
Hrozen je vždy základ a proto si jej hýčkáme.
Všechny naše vinice se nacházejí v katastru Mikulova, proto o sobě skutečně pravdivě můžeme tvrdit, že jsme mikulovské vinařství. Naše hrozny i víno vzniká v Mikulově.
 
 
 
 

Rodinné vinárstvo Ďurík

Jsme vinařská rodinná firma, která vznikla 1 září 1995, jako „následnice“ po zrušeném výzkumném ústavu vinařském.
Najdete nás na jihu středního Slovenska, v údolí mezi hraniční řekou Ipel a úbočími Krupinské planiny tedy v HONTE v Opatovské Nové Vsi. Na kraji vesnice, ve středu 25 ha areálu ve kterém je „vše“ – vinohrady, vinný sklípek, penzion, ovocné sady, louka, sportovní rybník, hřiště – paintball, lukostřelba a také náš dům rodinné sídlo Ďuríkovců.

Vinařství OPLUŠTILOVI

Tradiční rodinné vinařství z Čejkovic, které pro vás s láskou připravuje vína již po 5 generací.
Jsme malé vinařství, které se zaměřuje na produkci suchých a polosuchých vín malých šarží. Našim cílem je zachovat terroir a odrůdový charakter vín. Bílá vína mají především ovocný projev a vyzdvihují odrůdové vlastnosti. Výroba červených vín probíhá včetně zrání v dubových sudech. Vína ponecháváme v kategorii zemská přestože hrozny dosahují přívlastkových vlastností a dokážeme tedy uspokojit i náročné zákazníky.

Réva Rakvice

Réva Rakvice s.r.o. je vinařská společnost, která sídlí v tradiční vinařské obci Rakvice. Historie vzniku firmy se začala psát v již roce 1995. Réva Rakvice hospodaří na vinicích vinařských obcí Rakvice a Hustopeče o rozloze 120 ha. Ve výsadbách jsou rovnoměrně zastoupeny zejména tradiční moravské odrůdy, které splňují předpoklad kvalitního vyzrávání hroznů pro výrobu výjimečných přívlastkových vín.

VINAŘSTVÍ U SVATÉHO MARTINA

Hrozny na výrobu přívlastkových, jakostních, zemských a také svatomartinských vín, máme převážně z vlastní produkce a od stálých dodavatelů.
Vinařství se nachází přímo na náměstí U svatého Martina ve Velkých Bílovicích. Vína vyrábíme moderní technologií. Najdeme v nich ovoce a primární tóny. Bílá vína zrají v nerezových a plastových nádobách. Červená vína zrají v dřevěných sudech.
 

Vinný sklep U Štipčáků

Vinný sklípek s ubytováním leží na jižní Moravě v oblasti Slovácko, ve vesnici Vlkoš u Kyjova. Sklípek nabízí degustace vína, jak červeného, tak bílého a růžových vín. Posezení se skleničkou vína a grilování. Možnost ubytování pro partu přátel, rozlučku se svobodou nebo pro rodinu k rekreaci. Vinný sklep najdete v pozoruhodné vinné rekreační uličce zvané Vlkošské búdy. Ve Vlkošských búdách najdete přes 170 vinných sklepů a hojnost různých odrůd v každém vinném sklípku.

Štěpán Maňák

Naše rodinné vinařství z malé vesnice Žádovice u Kyjova bylo založeno v roce 1992.
Aktuálně hospodaříme na 25ha vinic ve třech viničních tratích s velmi příznivou polohou pro zrání hroznů.
Výroba je zaměřena výhradně na lahvová vína. K výrobě používáme nejmodernější technologie,
také dubové sudy barrique a v poslední době i moderní betonové nádoby ve tvaru vejce, pro ještě lepší vyzrávání bílých vín.

Vinařství Švásta Kadlec

Po generace naši otcové a dědové hospodařili na vinohradech v okolí Rakvic a dělali víno pro sebe a svou rodinu. My se snažíme v tom pokračovat a chtěli bychom se o naše vína s vámi podělit a pokusit se vám zprostředkovat stejné potěšení a radost jakou víno přináší nám.
Mikro, teda spíše „nano“ vinařství Švásta & Kadlec, produkuje vína s osobitým charakterem v malých šaržích. Hospodaříme na necelých 2 hektarech vinic. Vína zrají v dubových nových sudech, ve starých sudech po dědovi a otci, v nerezu a v plastu, prostě ve všem co lze.
 
 

VINNÝ SKLEP ZÁBOJNÍK

Vinný sklep rodiny Zábojníkovy je malým rodinným hobby-vinařstvím s reprezentativním zázemím ve sklepní uličce v Chvalovicích. Zdeněk Zábojník má svou vlastní sklenářskou živnost doma ve Vrbovci, ale již dlouhá léta se věnuje výrobě vína.
 
 
 
 

Tombalina Wines

Tombalina Vám přináší jedny z nejlepších a oceňovaných vín přímo ze srdce Jižní Afriky. Z prosluněné vinice ve Western Cape, kde jsou stále nejlépe střežená tajemství, až do teď...
Dodáváme celou škálu vín, od základních po prémiová vína, každé z nich je svým vlastním způsobem jedinečné a osobité a všechna nabízí stabilně vynikající kvalitu.
Nedávno jsme začali dovážet světově uznávaná kanadská vína z Niagara Peninsula v Ontariu, té samé oblasti, kde jsou známé Niagarské vodopády, na březích jezera Ontario.
Začali jsme také reprezentovat známé vinařství Senator z regionu Husi v Rumunsku, které produkuje vysoce kvalitní vína pod značkou Gl.
 

Vinařství Rauš

Vinařství se vyznačuje výrobou přívlastkových vín a to především vysoce kvalitních bílých vín.
Vína získávají svou jedinečnou chuť díky nezaměnitelnému vlivu místního mikroklima Pálavy, která chrání naše vinohrady před velkými bouřkami a zajišťuje neustálý sluneční svit. Její vápencový masiv propůjčuje vínům charakteristiké vlastnosti, jenž nabízí pouze oblast Jižní Moravy.

Tato ojedinělost se projevuje i v červených vínech našeho vinařství. Jejich výroba byla zavedena v roce 2009, po vzoru velkopavlovických vinařů, z 19. stol. Princip výroby souvisí s dlouhou macerací rmutu modrých hroznů a následným zraním vína v dubových sudech po dobu 12 až 24 měsíců. Pro zrání používáme dřevěné barique sudy z Francie.

P/P/S vinařství Strachotín

Firma PPS AGRO a.s. Strachotín vznikla v roce 1995 z původního zemědělského družstva. Spektrum činnosti firmy PPS AGRO a.s. Strachotín zahrnuje mnoho oblastí zemědělské výroby, od rostlinné výroby přes živočišnou výrobu až po ovocnářskou a vinohradnickou produkci, na kterou navazuje výroba vína.
Tradiční výrobce vysoce kvalitních, jakostních i přívlastkových vín Vám nabízí vína z mikulovské vinohradnické oblasti z vinařských obcí Popice, Pouzdřany a Strachotín, na úpatí Pálavských vrchů a Pouzdřanské stepi, kde pěstování a výroba vína má staletou tradici.

Bílé Karpaty Vinařství

Vinařství se v rodině Matuštíků dědilo z generace na generaci. Rodinná tradice má pro nás nezastupitelné místo. Za vinařstvím tak stojí nejen sám vinař a enolog Jakub, pod jehož šikovnýma rukama vína vznikají. Na chodu vinařství se podílí i přítelkyně Klára a vinařovi rodiče Josef se Zdenkou. Vinařství a vinice jsou pouze na rodinných pozemcích, především bratra Ondřeje.

Vinařství Vajbar

Rodinné vinařství s více než dvacetiletou historií stále překvapuje milovníky vína svou hravostí a moderním přístupem k vínům. V nabídce najdete jemně perlivá Frizzante, sekty kvašené v láhvi, celou baterii rosé, Pálavu polosladkou i suchou a navíc skvělá vína vyrobená z vinic na Pálavě – TERROIR PÁLAVA. Rádi vám vše ukážeme u nás v Zaječí – výrobu, moderní vinný bar i romantickou vinárnu s krbem…
 
 
 

FOOD STORY KUNRATICE

Food Story Kunratice jsme otevřeli na konci roku 2014 na malebném kunratickém náměstí hned naproti kostelu. Začalo to tím, že jsem si u nás v Kunraticích neměl ráno kam zajít na kávu. A když se uvolnily prostory bývalé samoobsluhy, rozhodli jsme se pro kompletní přestavbu prostor a otevření Food Story.
Jsme česká rodinná firma, která má ráda příběhy. Zakládáme si na tom, že je opravdu známe a víme, že za nimi stojí poctivá práce a jejich produkty jsou tak kvalitní, že je s radostí nabídneme i vám. Přijďte k nám nakoupit, dát si poctivou snídani, lehký oběd nebo si vychutnat kávu s dezertem.
 

VÍNO MADĚRYČ

Firma VÍNO MADĚRYČ vznikla v roce 2017 zcela náhodou. Při výrobě vína využívají tradiční postupy, které společně se zkušenostmi a novými technologiemi, umožňují vznik lahodných odrůdových vín.
Rozloha obdělávaných vinic dosahuje téměř 16-ti hektarů. Z této výměry je celých 60% osázeno modrými keři. Odrůdová skladba vinic vychází z dlouholetých zkušeností pro danou viniční trať. Vinice jsou ošetřovány v systému integrované produkce.
V posledních letech se vinaři zaměřují na pěstování takových odrůd, které umožňují sklízet hrozny bez nadměrného chemického ošetření keřů. To znamená odrůd rezistentních. Mezi tyto odrůdy patří Solaris, Saphira, Cabernet Cortis a Hibernal.
 
 
 
 

Rodinné vinařství ZIMOLKA

Už naši pradědové pěstovali víno v mutěnických vinohradech. Jejich postupy jsme převzali a začali přinášet inovace do tradiční výroby tak, abychom vám při každém ochutnání vín od Zimolků rozehráli v ústech perfektní představení. Najdete nás v srdci mutěnických sklepů Pod Búdami a čekat od nás můžete právě srdečné přivítání a pohoštění. O vinice se staráme na necelém hektaru plochy viničních tratí v Mutěnicích. Naše vinné odrůdy najdete ve vinohradech na Hraničkách, Mutěnické hoře, Přední hoře a Vyšicku.

VINKOL TRADE

Vinařství ŠEDIVÝ

Za vinařstvím Šedivý se skrývá pravý mikrovinař Josef Šedivý ze Strachotína. Jeho vína lze ochutnat pouze u něj ve sklepě anebo ve Vináriu.

Facebook